Kuidas valida robottolmuimejat?

Robottolmuimeja teeb sinu elu palju lihtsamaks

Peamine eesmärk robottolmuimeja ostmisel on ajavõit ja mugavus. Valikuid aga on mitmeid ja see võib õige koduabilise valimise keeruliseks teha. Teeme väikese ülevaate sellest, kuidas valida just sulle sobiv robottolmuimeja.

Millest robottolmuimeja valikul alustada?

Valik on suur ja lai

Esmalt tuleks endale selgeks teha, millised on olemasolevad robottolmuimeja funktsioonid, milline on kodu või ruumid, kus sa seda kasutada soovid ning, kui suure summa oled nõus robottolmuimeja ees tasuma. Kui kodus on lemmikloomi või näiteks põrandaid katab enamjaolt vaip, siis ka need on üsna olulised õige roboti valikul.

Kuigi robottolmuimejate valik on mitmekesine, siis kindlasti leiab eelnevalt mainitud punktidele vastused saades selle õige ja kõige sobivama abilise sinu kodu koristama.

X1 OMNI on täisautomaatne robottolmuimeja saades hakkama puhastuslapi kuivatamise ja pesemisega, veepaagi automaatse täitmisega ja sisaldades kõrgtasemel navigatsioonisüsteemi.

Kui suured on koristatavad pinnad?

Robottolmuimeja sobib ka korterisse

Robotitel on erineva suurusega akud, laadimisviisid- ja selle pikkus. Keskmise suurusega maja või korteri puhastamisega saab ilmselt iga robottolmuimeja hakkama – ja sobib edukalt ka väikesesse korterisse, aga kui robot peab poole koristamise pealt laadimisjaama naasma või pead selle hoopis ise laadima panema, on tegu ebameeldiva kasutajakogemusega ja seetõttu on oluline, et valitud saaks sinu kodule kõige sobivam robot.

Automaatse tühjendusjaamaga robottolmuimeja ei jäta kunagi tööd pooleli

Kas robot pühib või peseb ka põrandaid?

Kuiv- ja märgpesu - kvaliteetselt

Kuigi tänapäeval on paljudel robottolmuimejatel nii kuiv- kui märgpesu, siis odavama hinnaklassi robotite puhul see nii olla ei pruugi. Lisaks on erinevus selles, kas robot kasutab lihtsalt mopifunktsiooni või ka süvapesu.

Uuematel ja funktsionaalsematel robottolmuimejatel on sisse ehitatud põrandakatte tuvastussüsteem. See on oluline juhul, kui sinu majapidamise põrandaid katavad vaibad. Targemad robotid tunnevad põrandakatte ära ja valivad nii puhastusfunktsiooni ja võimsuse vastavalt tuvastatud põrandakattele.

Eestlaste üks lemmikuid kolm-ühes robottolmuimejaid 680S Smarteye

Millised on ruumid, kus robottolmuimeja koristab?

Pööra tähelepanu roboti kõrgusele

Loomulikult on robottolmuimeja võimeline koristama sisuliselt kõiki ruume ja õige valiku korral ka kõikvõimalikke põrandapindu. Küll aga ei tõsta robottolmuimeja enda teelt juhtmeid kõrvale ega liiguta mööblit või muid põrandal olevaid esemeid. Samuti ei käi robottolmuimeja ise trepist üles-alla.

Rohkemate funktsioonidega robottolmuimejad on väga head puhastusteel olevate objektide ära tundmises ja oskavad neist mööda manööverdada, kuid nii võivad teatud osad põrandast pesemata jääda.

Üldjuhul ei ole robottolmuimeja hea ruumides, kus põrandal on palju juhtmeid, pikkade karvadega vaibad või näiteks põrandani ulatuvad kardinad.

Ära unusta tähelepanu pöörata ka roboti kõrgusele ja sellele, kui kõrgetest lävepakkudest valitud robot üle suudab minna. Kui sul on kodus kõrged lävepakud või mööbel, mille alla jääb vähe ruumi, tasub seda roboti valikul meeles pidada.

T9 Plus lisab ruumile värskust tänu sisse ehitatud õhuvärskendajale

Robottolmuimeja nutirakendusega või mitte?

Äpist juhtida on kõige mugavam

Robottolmuimejatel on kaasas juhtpult, mille abil seda juhtida, kui robot peaks hätta jääma või mõni põrand vajab erilist hoolt. Seda kõike aga on palju mugavam teha telefonist või tahvelarvutist.

Kui sinu jaoks on oluline, et robottolmuimejal saaks vajadusel eriti mugavalt silma peal hoida – määrata keelualasid, koristamist plaanida ja muud sellist – tasub valida nutirakendusega robottolmuimeja.

T9 AIVI robottolmuimejal on kaamera, millega saad kodus toimuval silma peal hoida

Lemmikloomad ja nende karvad

Porised käpajäljed põrandal on minevik

Robottolmuimeja kasutamine kodus, kus on koerad või kassid, on väga tark valik. Uued robotid saavad lisaks nende järelt koristamisele hakkama ka automaatse tühjendamisega – nii jääb sinule rohkem vaba aega.

Siinjuures peab kindlasti tähelepanu pöörama sellele, et valitud saaks robottolmuimeja, mis sobib koera- ja kassikarvade eemaldamiseks. Väiksemad ja vähem võimsamad robotid ei pruugi nii hästi lemmikute järelt koristada, kui seda teevad võimsamad robotid.

Spetsiaalselt lemmikloomade järelt koristamiseks mõeldud U2 PRO + Pet Kit

Tekkis lisaküsimusi?

Meie professionaalne ja kogenud meeskond on alati valmis aitama. Nõustame sind õige toote valikul, vastame küsimustele ja juhendame, et puhastusseadmete kasutamiskogemus oleks lihtne ja meeldiv.

Ostukorv

0

Ostukorvis ei ole tooteid.

Vajuta Enter, et otsida või Esc, et sulgeda
 
Võrdlustabel on hetkel tühi. Lisa tooted, et võrrelda!